Zapraszamy osoby zainteresowane naturalnym budownictwem, efektywnym wykorzystaniem energii, łączeniem różnych materiałów i technik budowlanych, jak również eksperymentowaniem i nowymi pomysłami.

W trakcie warsztatów zapoznamy się z podstawowymi tajnikami zduńskiego fachu, niezbędnymi przy budowie wszelkiego rodzaju pieców (murowane, kaflowe, chlebowe, rakietowe, komorowe, kanałowe, akumulacyjne). Poznamy i omówimy najważniejsze narzędzia i materiały zduńskie – tradycyjne i współczesne.

Warsztat przeznaczony jest dla grupy 10 max 12 osób ze względu na to, by wszyscy uczestnicy mogli się nauczyć jak najwięcej. Wszyscy uczestnicy warsztatu otrzymają drogą elektroniczną materiały do zapoznania się przed przyjazdem do nas.

 

PROWADZĄCY
Warsztat poprowadzi Artur Jan Milicki – współtwórca Akademii Bosej Stopy, zdun i naturalny budowniczy, który od trzech lat buduje, projektuje i testuje różne warianty pieców. Artur jest autorem opracowania pt: „Akumulacyjny Piec Rakietowy – instrukcja budowy” z którą można się zapoznać tutaj: http://mamaziemia.pl/akumulacyjny-piec-rakietowy-instrukcja-budowy/

 

MIEJSCE
Stodoła w przebudowie na budynek mieszkalny, Lubliniec, woj. śląskie.

Stodoła jest przyszła siedzibą Stowarzyszenia Arte Unite. Tu będziemy żyć i realizować nasze pomysły – warsztaty, spotkania, koncerty. W tym momencie trwają prace budowlane a wraz z nimi niekończące się warsztaty naturalnego budownictwa. Odwiedzają nas ludzie z różnych części Polski i uczą się technik budowlanych z zastosowaniem gliny, słomy, piasku, trocin, drewna, perlitu.
Dla budynku zostało zaprojektowane ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o ogrzewanie i hydraulikę. Zależy nam na optymalnym wykorzystaniu energii i efektywnym jej rozprowadzeniu. Piec, który będziemy budować jest elementem całości projektu i stanowi on połączenie pieca rakietowego i komorowego.

 

CZAS
18-25 lipca 2015
Można zgłaszać się na całość warsztatu lub na poszczególne dni.
Jest taka możliwość, że sama budowa pieca - jego wykończenie, potrwa trochę dłużej i po 25-tym będzie można zostać na osobno ustalonych warunkach.

 

KOSZT
Koszt warsztatu to 80 zł za dzień,a po trzech dniach zniżka do 50 zł za każdy kolejny dzień, pod warunkiem że na miejscu będzie więcej niż 7 osób. Pieniądze, które zbierzemy zostaną wykorzystane na budowę pieca - a dokładnie na opłacenie instruktora; -ewentualne nadwyżki na częściowe pokrycie kosztów materiału.
Nr Konta i odpowiedzi na ewentualne pytania podamy pocztą - napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

NOCLEG
Miejsca do spania na podłodze z desek (prosimy zabrać śpiwór i karimatę) lub we własnym namiocie.

 

WYŻYWIENIE
Wspólna kuchnia polowa. Zapewniamy jeden ciepły wegetariański posiłek dziennie.
Można zabrać ze sobą jedzenie na wspólny stół.


A dla ducha - zapraszamy do wspólnej praktyki jogi i medytacji :)

 

ZGŁOSZENIA
Prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
ZGŁOSZENIE PRZEZ FB NIE JEST WYSTARCZAJĄCE.
Kontakt telefoniczny: 790 256 429.