Po długim czasie hibernacji chcielibyśmy podzielić się tym, co się u nas dzieje. W ostatnim czasie stowarzyszenie przeniosło siedzibę do Lublińca, woj. śląskie. Tworzymy tutaj miejsce, które będzie punktem wyjścia do naszych dalszych działań. Jesteśmy w trakcie budowy naszego wspólnego domu i jednocześnie ośrodka, który będzie miejscem otwartym, przestrzenią, gdzie można realizować swoje pasje. Chcemy inspirować, dzielić się tym, co nam w życiu towarzyszy i udostępnić tę przestrzeń przyjaciołom.
Będziemy dysponować salą warsztatową odpowiednią na spotkania, warsztaty, wykłady, koncerty. Tematy którymi chcemy się zająć to kontakt z naturą i życie w zgodzie z Matką Ziemią (w ujęciu szerokim i wąskim dotyczącym codzienności), kontakt z sobą i rozwój osobisty (z zastosowaniem np. jogi, medytacji i warsztatowych metod psychologicznych). Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu naturalnego budwnictwa, tworzenia i życia wspólnie z innymi ludźmi. Jesteśmy otwarci na nowe osoby i pomysły.

 

BUDOWA

Trwa duży remont. Dawna stodoła staje się budynkiem mieszaklno-warsztatowym. W ostatnich miesiącach prace przybrały konkretny kształt i małymi krokami dążymy do dużych zmian. Stosujemy techniki naturalnego budownictwa, łaczymy pomysły dawne i nowoczesne tak, by najlepiej wykorzystać dostępne nam materiały. Staramy się używać tego, co neutralne dla środowiska jak również gllinę, słomę, drewno i elementy z recyklingu.
Aktualnie trwa przebudowa dachu. Niemal gotowe są 2 pokoje na piętrze - tynki gliniane, podłoga z desek. W tym sezonie planujemy zająć się budową pieca, który ogrzewać będzie cały budynek, hydrauliką, organizacją warsztatu, gdzie można będzie poza pracami budowlanymi i stolarskimi, powrócić do wytwarzania ceramiki. Piec i hydraulika to kluczowe dla funkcjonowania budynku elementy, które projektujemy z uwagą na jak najefektywniejsze zużycie energii. Wkrótce podzielimy się szczegółami na te ten temat także na stronie.

 

WSPÓŁPRACA

W obecnym momencie skupiamy się na stronie materialnej działań. Trwa budowa. Zapraszamy do pomocy.
Zgromadziliśmy środki: projekt i materiały. Korzystamy z pomocy przyjaciół i osób zainteresowanych wolontariatem dlatego, że chcemy by to miejsce było tworzeniem wspólnej przestrzeni, którą możemy razem kształtować dla naszych pasji i potrzeb.


Szczegóły dotyczące wolontariatu zamieścimy wkrótce na stronie. Zanim to się stanie osoby chętne prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.