MIEJSCE

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Lublińcu (woj. śląskie), w glinosłomianym budynku, który wybudował Andrzej. Obecnie przbudowujemy stodołę, która jest tuż obok, na budynek mieszkalno-warsztatowy, w którym będziemy wspólnie mieszkać i organizowować warsztaty. Przy budowie używamy technik naturalnego budownictwa (pomysłów pradawnych jak i nowoczesnych). Staramy się używać materiałów jak najbardziej zdrowych i neutralnych dla środowiska. Wykorzystujemy: glinę, słomę, drewno, materiały z recyklingu (okna, drzwi, cegły itd.). Więcej na ten temat w AKTUALNOŚCIACH.

LUDZIE

Pochodzimy z różnych miast i z róznych środowisk. Wspólnie jesteśmy azylem dla działań niezbędnych do tego, by nasze życie mogło stawać się coraz bardziej samowystarczalne i niezależne. W naszej mini społeczności przejawia się to, jako umiejętność praktycznego połączenia elementów często odległych od siebie. Każdy z nas posiada doświadczenia różnego rodzaju. Łączy nas przekonanie, że łatwiej jest realizować swoje pasje razem z ludźmi, którzy też wiedzą jak żyć lepiej. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich tych którzy mają pomysł na to, jak zrealizować swoja pasję, razem możemy uczynić to możliwym. 
Naszym celem jest budowanie społeczności, której inicjatorami na dzień dzisiejszy są : Andrzej, Mecenas, Kuba i Ania + mały Wido. Czasem odwiedzają nas przyjaciele i sympatycy stowarzyszenia. Jesteśmy otwarci na nowe osoby, które chciałyby żyć tutaj z nami w oparciu o wspólnie ustalane zwyczaje.