Mamy na uwadze odtwarzanie naturalnej relacji między człowiekiem, a naszą Planetą, pokazanie że nie potrzebujemy posiadać Ziemi, aby na niej żyć.

Celem działania stowarzyszenia jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, w którym żyjemy i na stan naszej świadomości, oraz na sposoby życia wynikające z obecnej kondycji swiadomości społecznej.

Nasze działania wywodzą się z filozofii głębokiej ekologii oraz kultur poza-cywilizacyjnych, gdzie Ziemia nigdy nie była własnością człowieka. To my należymy do tej Planety. Jesteśmy jej opiekunami i strażnikami. Będąc równymi wobec miejsca, w którym żyjemy, stajemy się równi wobec siebie. Tworzymy miejsca do życia z dala od miast i relacji tam panujacych.

Decyzje dotyczące naszych wspólnych działań podejmujemy jednogłośnie, tak aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich.
Jesteśmy na etapie uruchamiania miejsca wyłączonego spod posiadania przez pojedynczego właściciela. U nas nikt nie jest u kogoś, wszyscy jesteśmy u siebie. Zarząd naszego stowarzyszenia jest wyłącznie władzą wykonawczą jednogłośnych decyzji. Nie mamy potrzeby przeciwstawiania się jakiejkolwiek władzy, ale też nie mamy potrzeby jej tworzyć, ani uczestniczyć w przekazywaniu sobie tej zbędnej dla wolności tradycji.

Niewielkie, modelowe społeczności pokazują, jak można żyć w świecie, gdzie nasze środowisko i struktury socjalne są zagrożone i opanowane przez świat korporacji, jak żyć inaczej wśród panoszącej się globalizacji, dezintegracji funkcji człowieka na Ziemi; - ujawniają też rzeczywiste zagrożenia naszego życia oraz sposób, w jaki można sobie z nimi radzić.

Ewolucja wszystkich organizmów podlega integracji z całym życiem na Ziemi i tylko wtedy jest naturalną możliwością przetrwania każdego gatunku, dlatego rozwój ukierunkowany w ten własnie sposób, jest też naturalnym kierunkiem ewolucji świadomości człowieka.


Rozwój dla integracji z życiem na Ziemi jest naturalną możliwością przetrwania każdego gatunku, dlatego jest też naturalnym kierunkiem ewolucji świadomości człowieka.

Jesteśmy dziećmi tej Planety i możemy bawić się w co chcemy i z kim chcemy, a kto chce może bawić sie z nami. Dlatego żeby uniknąć przypadkowości ludzi biorących udział we wspólnym przeżywaniu, jesteśmy w mocy zaprosić wszystkich, którzy nie utożsamiają się z żadnymi dogmatami, nie potrzebuja przwódców i chcą wziąć udział w tworzeniu rodziny opartej na plemiennym kręgu. Mamy na uwadze stwarzanie między nami relacji, w której uczymy się nie dla samej wiedzy, a dla harmonii z sobą i całym życiem. Na tym poziomie rożnice miedzy nami stają się inspiracją do łączenia różnorodności w funkcjonalny zespół, wtedy każdy staje się jednakowo potrzebny.

Kiedy rywalizacja zmienia się we współpracę, nikt nie podąża juz sam na przeciw przeszkodom i problemom, łatwiej jest pokonywać je razem. Nie można już zmienić przeszłości, jednak po tylu latach eko i ludobójstwa, nadszedł już czas, by zacząć spełniać nasze marzenia.

Interesuje nas kultura etniczna od strony praktycznego zastosowania. Wspólne decyzje zapadają tylko wtedy, gdy nasze umysły stają się jednym (decyzje podejmujemy jednogłośnie). Dzięki temu każdy kto pojawia się u nas może mieć poczucie, że razem możemy w tym uczestniczyć. Chcielibyśmy żeby wszyscy, którzy czują Ziemię jako Wspólny Dom Całej Ludzkości, wiedzieli o naszym projekcie.

Pierwszy raz ogłaszaliśmy się w Zielonych Brygadach (Sierpień 2002), jako "Projekt Tęczowy Krąg". Dowiedzieliśmy sie, że istnieje sieć społeczności WAS (Wiejskie Aktywne Społeczności), z których część należy do GEN (Global Ecovillage Network). Jako społeczność zgłosiliśmy do WASu swój udział z chęcią rozpowszechnienia naszego projektu na szerszą skalę. Zostały też nawiązane pierwsze kontakty z Towarzystwem Wegetarian w Lublinie (stosujemy dietę wegetariańską).

Wzywamy wszystkich którym jest bliska ta idea, do wspólnego działania. W tej chwili mamy możliwość posiadania gruntów jako niepodzielnej własności stowarzyszenia Arte Unite. Równiez jako stowarzyszenie zobowiązaliśmy się być odpowiedzialni za Ziemię.

Strona obecnie jest w trakcie budowy dlatego też zapraszamy do jej częstych odwiedzin. Niebawem pojawią się tu kolejne informacje.