Mamy na uwadze odtwarzanie naturalnej relacji między człowiekiem, a naszą Planetą, pokazanie że nie potrzebujemy posiadać Ziemi, aby na niej żyć.

Celem działania stowarzyszenia jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, w którym żyjemy i na stan naszej świadomości, oraz na sposoby życia wynikające z obecnej kondycji swiadomości społecznej.

Nasze działania wywodzą się z filozofii głębokiej ekologii oraz kultur poza-cywilizacyjnych, gdzie Ziemia nigdy nie była własnością człowieka. To my należymy do tej Planety. Jesteśmy jej opiekunami i strażnikami. Będąc równymi wobec miejsca, w którym żyjemy, stajemy się równi wobec siebie. Tworzymy miejsca do życia z dala od miast i relacji tam panujacych.

Decyzje dotyczące naszych wspólnych działań podejmujemy jednogłośnie, tak aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich.
Jesteśmy na etapie uruchamiania miejsca wyłączonego spod posiadania przez pojedynczego właściciela. U nas nikt nie jest u kogoś, wszyscy jesteśmy u siebie. Zarząd naszego stowarzyszenia jest wyłącznie władzą wykonawczą jednogłośnych decyzji. Nie mamy potrzeby przeciwstawiania się jakiejkolwiek władzy, ale też nie mamy potrzeby jej tworzyć, ani uczestniczyć w przekazywaniu sobie tej zbędnej dla wolności tradycji.

Niewielkie, modelowe społeczności pokazują, jak można żyć w świecie, gdzie nasze środowisko i struktury socjalne są zagrożone i opanowane przez świat korporacji, jak żyć inaczej wśród panoszącej się globalizacji, dezintegracji funkcji człowieka na Ziemi; - ujawniają też rzeczywiste zagrożenia naszego życia oraz sposób, w jaki można sobie z nimi radzić.

Ewolucja wszystkich organizmów podlega integracji z całym życiem na Ziemi i tylko wtedy jest naturalną możliwością przetrwania każdego gatunku, dlatego rozwój ukierunkowany w ten własnie sposób, jest też naturalnym kierunkiem ewolucji świadomości człowieka.